Browsing Tag

medyum vahab hoca şikayet

En İyi Medyumlar

Sahte ve Güvenilir Medyum Hocalar Kimdir?

Sahte ve güvenilir hoca ayrımı yapmak için medyum hocaların özelliklerini kesinlikle detaylı bir şekilde öğrenmek gerekir. Zaten medyum hocalar davranışlarından sahte ya da güvenilir olup olmadığını hemen belli eder. Bunun için illa bir hocaya gitmeye de gerek yoktur. Daha önceden hocalara giden insanların onlar hakkında yaptıkları yorumlar sayesinde doğru medyum hocayı bulmak kolay hale gelmiştir.

Güvenilir Medyumların Özellikleri

Doğru medyum özellikleri aşağıda sıralanmıştır. Yorumlar okunurken bu maddelere dikkat etmek gerekir. Böylece dolandırıcılardan uzak durmak daha kolay olur.

  • Güvenilir medyumlar genelde gelen danışanlarına çok saygılı davranır. Sahte olan medyumlar yaptıkları mesleği çok abartılı bir şekilde karşı tarafa anlatmaya çalışır. Bu sebeple laubali hareketler yapmayan ne medyumlar güvenilir denebilir. Aynı şekilde danışanlarına samimiyetsiz bir şekilde yaklaşmazlar.
  • Güvenilir olan medyumların yaptığı işlemlerde işlemlerin süresi de birbirinden farklı olacağı gibi kesin olarak 1 saat belirlemesi söylemezler. Çünkü her danışanın sorunu ve her danışanın isteği birbirinden farklı olduğu gibi büyüler de birbirinden farklılık gösterir. Aynı zamanda büyüler yapılırken kullanılan materyaller de birbirinden farklıdır. Eşya, saç teli gibi materyaller genelde kullanılır fakat her büyünün nesnesi birbirinden farklıdır.
  • Güvenilir bir medyum hocayı bulmak için onlar hakkındaki yorumlar detaylı bir şekilde araştırmalıdır. Gerçekten medyumun büyüleri tutmuşsa o medyum hakkında daha büyük araştırmalar yapılarak sahte yorumlar olup olmadığına bakılmalıdır.
  • Güvenilir olan medyumlar karşı tarafa da kendini güvendirebilmek için yüz yüze görüşmek istendiği zaman bunu hemen kabul eder.
  • Güvenilir medyumlar danışanın sorduğu her soruya doğru bir şekilde cevap verir. Soruları yanıtlarken kaç tarafı da kaç tarafın içini rahatlatmaya özen gösterir. Karmaşık cümle kurmayarak karşı tarafın kafasını karıştırmaz.

Sahte Medyumların Özellikleri

Sahte medyum nasıl belli olur sorusu için de aşağıdaki maddeler bir kenara not edilmelidir. Böylece yapılan yorumlar arasında bu gibi cümleler kurulduysa o medyumdan uzak durmak daha sağlıklı olacaktır;

  • Sahte olan medyumlar genelde işlerine odaklı değillerdir. Daha çok para odaklı davrandıklarını belli ederler. Örneğin bir işi yaparken danışanından çok yüksek ücretler talep eder. Aynı zamanda yaptıkları işlem kısa süreli ve küçük bir işlem olsa da bunu çok abartılı bir şekilde karşı tarafa aktarmaya çalışır. Aktarma sırasında yaptığı hizmetten daha çok parayı konuşur.
  • Sahte medyumlar araştırılırken geçmişlerinin de araştırılması gerekir. Eğer geçmişte çok farklı meslekler yaptıysa ve medyumluk mesleğine çok yeni yapmaya başladıysa yüksek ihtimalle sahte bir medyumdur. Çünkü medyumluk mesleği doğuştan gelen bir yetenektir.
  • Sahte olan medyumlar karşı tarafın hislerini tahmin edemeyeceği gibi onlar hakkında yalan yanlış şeyler söyleyebilir. Eğer kişiler bunun yanlış olduğunu düşünse bile sahte olan medyum kendini haklı çıkarmak için pek çok karmaşık cümle kuracaktır.

Sitemize gelen medyum hoca yorum ve şikayetleri tek bir başlık altında toplanmaktadır. Gelen medyum yorumlarını okumak ve siz de yorum yapmak istiyorsanız buraya tıklamanız yeterlidir.

Yorum yapılmamış

Leave a Reply